יש לא מעט סוגים של שטיחים, השאלה היא איך ניגשים אליהם שרוצים לתחזק אותם נכון? איך מנקים אותם כך שהם ימשיכו לשרת את המקום ואת הנראות המושלמת? הנה כמה דברים על אודות כמה סוגי שטיחים והניקיון שלהם או מה שיידרש בפועל – הפעם בלי לגרום שום נזקים כאלה או אחרים למרקם השטיח ובסופו של דבר לנראות שלו.

יש שטיח ישן ועתיק שאתם אוהבים? כך תנקו אותו נכון

אם מדברים על שטיחים שיש ברשותכם המון שנים ואתם רוצים לשמור על הנראות שלהם, יש רק דרך אחת להמשיך ולשמר אותם בצורה התקינה ביותר. הרעיון הטוב ביותר הוא לא להתעסק עם ניקוי שטיחים לבד ולתת למקצוענים לבצע זאת עבורכם כך שמי שיבצע זאת יבצע זאת בעדינות המרבית שתשמר ותשמור על חומר הגלם בצורה התקינה ביותר.

עם זאת, יש אפשרות לבצע ניקוי שטיחים עדין יותר, משהו שלכאן או לכאן לא יגרום לכם שום נזק. איך עושים זאת? בעיקר באמצעות בחירת חומרי ניקוי שיכולים לשמר את השטיח והפעם באמצעות הידיים ולא שום מכונה או חומר פולשני כזה או אחר.

יש כזה דבר שטיחים סיניים? איך אפשר לנקות אותם?

שטיחים סיניים עשויים מחומרים סינטטיים, שלא כמו שטיחים אחרים, כאן נדרש ניקוי הרבה יותר קל ופשוט עם כי חשוב ביותר שלא להפעיל קיטור או מים חמים שעלולים לפגום באיכויות השטיח עצמו. לכן, במעמד הזה ההמלצה היא לפנות לחברה שיש ברשותה את המכונות המתאימות והמקצועיות.

איך מנקים שטיח בעבודות יד?

שטיחים בעבודות יד שנעשו על ידי נול או אריגה יש לבצע באמצעות ניקוי יבש היות שמדובר בחומרים יותר עדינים. כאמור, יש שטיחים שמים זה לא חומר הגלם שמאפשר זאת ולכן חשוב לבצע זאת באמצעות ניקוי יבש בלבד.

איך מבצעים ניקוי שטיחים אפגני?

בגדול אפשר לבצע ניקוי שטיחים אפגני עם כל השיטות אבל ראוי להיזהר ולהישמר ממכות על השטיח באמצעות חביטה ובטח שלא לקפל את השטיח עצמו. שטיחים מצמר הם שטיחים סינטטיים אבל הם כן מאפשרים ניקוי עם מים.