מה חשיבותו של מטף לכיבוי אש בבית עסק?

מטף לכיבוי אש

מה חשיבותו של מטף לכיבוי אש בבית העסק, ובבית? ובכן, ישנם מספר סוגי מטפים פוטנציאליים, ולכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. בתי עסק, מחויבים על פי תקנות להחזיק מטף לכיבוי אש. כך שהחשיבות – היא לכל הפחות למלא את התקנות. ולכל היותר, לאבזר את בית העסק כראוי לתמיכה בצרכיו. בתים פרטיים לא מחויבים בהחזקת מטף לכיבוי אש, אך ביכולתם להצטייד במטף שכזה בכל מקרה על מנת לסמן ווי על הנקודה הזאת ולשמור אותו בפינה נסתרת ונגישה באופן הולם.

מה חשיבותו של מטף לכיבוי אש בבית עסק?

ובכן, כידוע לרבים מאיתנו – שירותי הכבאות וההצלחה במדינת ישראל, אכן אמונים על מתן אישורים לבתי עסק. וזאת על בסיס הקפדה על תקנות כיבוי אש, לרבות החזקת ציוד כיבוי אש (בין יתר תקנות). וכן, בין הציוד הנזכר לעיל ניתן למנות גם מטף לכיבוי אש. על מטף לכיבוי אש להיות גלוי, בעל שילוט ברור ונגיש לכל. מבלי לנעול זאת. ובכך, עובד מן המניין יכול לגשת ולעשות בו שימוש בהינתן רצון.

מה תפקידו של בבית העסק?

מטף לכיבוי אש מסייע לאנשים לעשות בו שימוש על מנת לכבות את האש במהירות ולאפשר מיגורה המהיר והזריז, על מנת להגן על אנשים, רכוש ומבנה. כאשר ישנו מטף לכיבוי אש בבית העסק, ניתן לצלוח ביקורות אשר יבדקו את נוכחותו. הדבר יכול להשפיע על מתן האישורים (תקנות אש) לעסק, כמו גם על עמידה בתנאי הפוליסה הביטוחית של בית העסק. שכן, בהינתן פוליסה ביטוחית לעסק, אפשר שישנם תנאים המחייבים בהחזקה של ציוד מתאים עבור כיבוי אש. ויכול מאוד להיות שהדבר מדבר גם על נוכחותו של מטף לכיבוי אש – הנמצא שם על בסיס תקנות ונהלים רלוונטיים.

מה ערכו של מטף לכיבוי אש בשימוש ביתי?

גם בבית אפשר להחזיק מטף לכיבוי אש. זאת, כי יש לא מעט דברים שעושים בבית שיכולים לאפשר דליקה. בין אם בישול, גיהוץ, אפייה והבערת גפרורים לכיף. כמובן, ניתן להשגיח בביצוע פעולות מסוימות למיגור והורדת הסבירות לדליקה כמו כיבוי נרות, הרחקת מוצרים דליקים ממקורות חום, לנקוט באמצעי זהירות סבירים ומה לא. ועם זאת, נחמד להחזיק ציוד לכיבוי אש בקרבת מקום ולו בשל היכולת להיראות ממש מגניבים בשעת השימוש בו.

מדובר אפוא במוצר די בסיסי, שניתן לרכוש די בקלות – הן עבור הבית והן עבור הרכב. ישנם אפילו מטפים די קטנים – החל מקילו אחד וניתן לטפס גם לכדי שישה ק"ג. למעשה, עלותם של הקטנים יכולה להיות די זולה, ועם רכישתם של פריטים מרובים אפשר שהמחיר ליחידה יירד. כך שזו הזדמנות לצייד מספר בתים פרטיים ורכבים, באם רוצים – בין אם כי יש לנו מספר נכסים ובין אם בא לנו לפנק חברים ומשפחה. החשיבות היא שהמטף יהיה נא זמין לבני הבית, ולכל מי שרוצה לעשות בו שימוש.